HER ANNE DE BİR ASKERDİR


Her anne de bir askerdir…
Çünkü askerlerisoğuran büyüten besleyen bakan anne dir.

Mesela EREN BÜLBÜL !ün annesi ne diyor?

Eren’in hayallerinin olduğunu ailesine ‘Ben adam olacağım. Askere gittim mi şehit olacağım’ dediğini belirten anne Bülbül gözyaşlarına boğularak “Eren’in hayaliydi çalışmak, başarılı olmak askere gidip şehit olmak. Abisinin yanına gidip çalışacağım ‘Ben adam olacağım. Askere gittim mi şehit olacağım’ diyordu. Bunu kapının önünde değil askerde derdi. Kapının önünde şehit düşmesi çok acı oldu çok. Benim yetimlerimin yiyeceğini aldılar evin başında oturdu yediler keyifli keyifli. Sonra da Eren geldi vurdular onu. Eren’in oraya neden getirildi. Bu sorunun cevabını istiyorum” diye konuştu.

Bir diğer Şehit annesi;

Şehit atssubay başçavuş Fevzi Kıral’ın annesi Nurdan ve eşi Nilgün kadın subaylar tarafından güçlükle sakinleştirildi. Oğlunun fotoğraflarını öpüp koklayan anne Nurdan;

“Sana söz verdiğim gibi ağlamayacağım anneciğim. Emanetlerine sahip çıkacağım” diyor.

Bir diğeri ise;

Fırat Kalkanı Harekatı’nda ağır yaralanan ve Gaziantep’te tedavi gördüğü hastanede şehit düşen Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Hüsnü Bilgiç’in Malatya’daki baba ocağında büyük üzüntü yaşanıyor.

Şehit Bilgiç’in, Arapgir ilçesi Mehmet Akif Mahallesi’ndeki babaevine Türk bayrakları asıldı. İlçedeki dükkanlar ve araçların camları da bayraklarla donatıldı.

Helikopterle ilçeye getirilen şehidin naaşı, ambulansla babaevinin önünden geçirilerek Arapgir Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Anne Hülya Bilgiç, hastane önünde elindeki Türk bayrağını kaldırarak, “Bu vatanı şerefsizlere vermeyeceğiz. Yavrum vatan uğruna öldü. Onun kanının aktığı yere gideceğim. Ben ağlamam.” dedi.

Oğlu vurulduğu sırada onunla telefonla konuştuğunu anlatan Bilgiç, oğlunun “Anne göğsümden vuruldum.” dediğini söyledi.


Like it? Share with your friends!

0
7 shares

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HER ANNE DE BİR ASKERDİR