PKK MAĞARASINDA BULUNAN YAZI


Eger bir asker sizi gördügü zaman durmadan ates ediyorsa bilinki o acemidir kursununun bitmesini bekleyin, bittigi zaman gidin kafasina sikin.

TÜRK ASKERİ ile ilgili görsel sonucu

Eger sadece sizi gördügü zaman ates ediyor saklandiginiz zaman duruyorsa o bir komandodur, kaçin ve caninizi kurtarin.

Eger sizi gördügü zaman ortadan kaybolmussa ve etraf sessizse bilinki o bordo berelidir merak etmeyin o sizi bulur.Gelir kafana sikar.

Hoşuma gitti sizinlede paylaşmak istedim.

pkk’lıların acemi askere bulundukları bölgede rastlama olasılığı pek olmadığı için komando ve bordo bereliler onları ilgilendirmektedir.

TÜRK ASKERİ ile ilgili görsel sonucu

Ünlü düşünürlerin Türk askerleri hakkında söylediği sözler:

“Dünyada iki bilinmeyen vardır. Biri kutuplar, diğeri Türkler.” (Albert Sorel)

“Kılıcı insafsız bir beceriyle kullanan Türk’ün eli, yendiği insanların yarasını sarmakta da ustadır.” (Lord Byron)

“Türkler kahramandırlar, dostlarına zarar vermezler. Yüce Türk milleti tuttuğu eli bırakmaz, sözünden dönmez, iyi ve kötü günlerde dostundan ayrılmaz. Böyle bir ulusla el ele vermek yeryüzünde her zorluğu yenmek için sonsuz bir güç ve yetenek kazanmak demektir.” (Comenius – Çek Bilgini)

“Türkçeyi öğrenmek benim için büyük bir mutluluk oldu. Çünkü Türk’ü anlamak için kendisiyle mutlaka tercümansız konuşmalıdır. Tercüman, ışığı örten zevksiz bir perde oluyor.” (Gelland – Fransız Bilgini)

“Türklerin yalnız sonsuz bir cesareti değil, iradeleri sersemleştiren bir sihirbaz zekası vardır. İşte Türk, bu zekasıyla zafer kazanır, uygarlıklar yaratır ve insanlık dünyasında en şerefli hizmeti başarır. Zaten Avrupa’nın yarısını yüzyıllarca boyunduruk altına almak başka türlü mümkün olamazdı.” (Çarnayev – Rus Komutan)

TÜRK ASKERİ ile ilgili görsel sonucu

“Silahlı milletin en canlı örneği Türklerdir. Bu diyar köylüsünün orak, katibinin kalem ve hatta kadınlarının etek tutuşunda silaha sarılmış bir pençe kıvraklığı vardır. Türk ata biner gibi oturur, keşfe yollanan asker gibi uyanık yürür.” (Moltke)

“Artık Türklerle savaşmam. Onlar çok cesur ve iyi insanlar.” (Andreas Phitiades)

“Türk gibi ölüme gülerek bakan bir eri başka hiçbir ulusta bulamazsınız. Yalnız ona iyi bir komutan gerektir.” (Mulman)

“Türk milleti iki bin yıldır profesyonel askerdir. Bütün Türklerin mesleği askerliktir.” “Dünyanın hangi ordusuna sorarsanız sorun, Türk askerinin karşısında düşünmenin hiç de kolay olmadığını veya olamayacağını size söyler.” (Donaldson)

“Poltava’da esir oluyordum. Bu, benim için bir ölümdü, kurtuldum. Buğ nehri önünde tehlike daha kuvvetli olarak belirdi… gene kurtuldum. Fakat bugün esirim. Türklerin esiriyim. Denizin, ateşin ve suyun yapamadığını onlar yaptılar, beni esir ettiler. Ayağımda zincir yok. Zindan da değilim. Hürüm, istediğimi yapıyorum. Lakin gene esirim; şevkatin, ülüvvü cenabın, asaletin, nezaketin esiriyim. Türkler beni işte bu elmas bağa sardılar.” (Demirbaş ŞARL)

TÜRK ASKERİ ile ilgili görsel sonucu

“Türklerden bahsediyorum… Düşmanına saldırırken amansız bir kasırgaya, korkunç bir denize ve insafsız bir yıldırıma benzeyen Türk; dost yanında ve silahsız düşman karşısında bir seher yelidir, berrak bir göldür. Gönül açan bu yeli yıldırma, göz kamaştıran bu gölü coşkun bir denize çevirmek tabiatı da inciten bir gaflet olur.” (Tasso – İtalyan Şair)

“Savaşın zevkini almak isteyen herkes Türklerle savaşmalıdır.” (Towsend – İngiliz Komutan)

“Bütün milletler arasında en namuslu ve dostluk kurmada tereddüt edilmeyecek olan yalnızca Türklerdir. Henüz yabancı tesiri altında kalmamış olan bir köye gidecek olursanız; gerçek misafirperverliğin ne demek olduğunu orada görüp öğrenirsiniz.” (William Martin)

“Türkler Asya’nın güçlü ulusudur.” (Albert Sorel)

“Çanakkale’de başarılı olamadık. Nasıl başarılı olurduk ki? Zira Türkler yuvasına girilmiş aslanların hiddetiyle, cüret ve cesaret kahramanlığı ile savaşıyorlardı. Böyle bir millet görmedim.” (Sir Julien Corbet)

TÜRK ASKERİ ile ilgili görsel sonucu

“Türk’ün güzel yüzünü, kuvvetli endamını, pırıltılı kostümünü, zarif tavırlarını, kibar gülüşünü, aslanca kükreyişini fırçayla göstermek mümkündür. Fakat pek güç olan, türkün özünü göstermektir. Bu öz, ay ışığı gibi görülür fakat gösterilemez.” (Decamps – Fransız ressam)

“Türklerin doğrulukları ve namuslulukları ne kadar övülse yeridir.” (Charles Macfarlene)

“Türklerle dost ol, ama düşman olma.” (Gianni de Michelis)

“Türk askeri cesurdur. Anavatanını sever ve onun için gerekirse çekinmeden canını feda eder.” (Albert Einstein) Hoşça kalın.

 

 


Like it? Share with your friends!

-1
113 shares, -1 points

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PKK MAĞARASINDA BULUNAN YAZI